Rafał Żak

Zajmuję się rozwojem ludzi i organizacji. Robię to w kilku rolach: trenera, mówcy, autora książek i twórcy kanału video. Nieco bezczelnie twierdzę, że potrafię wskazać różnicę pomiędzy rozwojem, który ma sens, a takim, który jest celem sam w sobie. Uczę ludzi krytycznego myślenia i pokazuję, dlaczego w codziennych wyborach warto kierować się rzetelną wiedzą. Chciałbym, żeby ludzie zakochali się w nauce, ale żeby był to odpowiedzialny związek, a nie sytuacja w stylu Netflix & Chill.

Od 2003 roku jestem trenerem. Zajmują mnie głównie szkolenia menedżerskie, szkolenia trenerskie i coachingowe, projekty diagnozy potencjału pracowników (oceny 360 stopni, procedury AC/DC) oraz projekty konsultingowe (wspieram organizacje na etapie planowania zmian organizacyjnych, moderuję warsztaty strategiczne, tworzę systemy komunikacji wewnętrznej). Kilka lat zbierałem też swoje właśnie doświadczenia w zakresie zarządzania, najpierw w największej polskiej szkole języków obcych, a później w firmach szkoleniowych. Dobrze sprawdzam się w roli mówcy, lubię kontakt z grupami w wydarzeniach o charakterze bardziej konferencyjnym niż szkoleniowym. Występuję na konferencjach, prowadzę spotkania kick-off, służące zaakcentowaniu startu ważnego projektu oraz spotkania, których celem jest dostarczenie inspiracji, motywacji oraz merytorycznej rozrywki. Lubię pisać. Publikuję zawsze wtedy, kiedy czuję, że mam do powiedzenia coś wartościowego i zaskakującego. Dotychczas opublikowałem kilka książek: „Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi”, „153 sceny filmowe z życia korporacji”, „Yyyyy. Jak podejmować dobre decyzje”, „Jak wygrać z manipulacją?”, „Jak perfekcyjnie popełniać błędy”. Dwie z nich: „Trener w rolach głównych” oraz „Nie myśl, że NLP zniknie” – zostały nagrodzone tytułem książki dla trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

Wiem, że słowo „fajne” dla części jest nieznośne. Ale je uwielbiam. Napiszę zatem najprościej, jak potrafię. Najbardziej lubię robić fajne projekty, z fajnymi ludźmi, dla fajnych grup odbiorców. MBS by Effie spełnia wszystkie te trzy warunki.