Agnieszka Kosik

Wierzę, że różnorodność w środowisku zawodowym nas wzbogaca. Tylko dzięki niej możemy iść naprzód i tworzyć innowacje – szczególnie w branży tak bardzo polegającej na kreatywności. Postęp nie tworzy się dzięki przytakiwaniu sobie, lecz na bazie dobrze pojętego konfliktu. Dlatego zawsze staram się dobierać do zespołu osoby silne, postrzegające świat w inny sposób niż ja.

Uczestniczyłam w budowaniu polskiego rynku reklamowego niemal od samego początku – jestem jego częścią od ponad 20 lat. Przeszłam wszystkie szczeble kariery w Optimum Media – od media plannera do managing directora. W 2003 roku dołączyłam do zespołu Mediacomu jako Dyrektor Zarządzająca. Byłam także odpowiedzialna za rozwój nowego biznesu. Po pięciu latach stanęłam na czele agencji i kierowałam nią przez kolejnych 10 lat, utrzymując firmę w pierwszej trójce polskich domów mediowych. Dwa lata temu dokonałam istotnej zmiany w karierze i dołączyłam do Facebooka – firmy technologicznej, która łączy dziś ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie. Chociaż dalej zajmuję się marketingiem, to praca w tak dynamicznym środowisku jest zupełnie nowym doświadczeniem i niezwykle wymagającym wyzwaniem. Cieszę się, że jestem częścią tego zespołu i udaje nam się wspólnie rozwijać Facebooka w Polsce, która jest jednym z naszych priorytetowych rynków w regionie.

Przez wiele lat pracy w marketingu widziałam rozwój tego sektora w Polsce – przede wszystkim mogłam poznać i obserwować, ale też wpłynąć na rozwój wielu wspaniałych ludzi, którzy dziś zajmują kluczowe stanowiska w branży. Wspieranie i obserwacja karier i sukcesów kolegów i koleżanek jest dla mnie zawsze źródłem dużej satysfakcji. Mam wielką nadzieję, że dzięki zajęciom w MBS by Effie będę mogła dać dodatkowy impuls kolejnym liderom i najbardziej kreatywnym ludziom reklamy.